تبلیغات
Sportchei - ضرب سکه های جدید
Sportchei
امروز طلوع دیگری ندارد
سکه 2.5 بهار آزادی رونمایی شد
سکه طلای 2.5 بهار آزادی به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس بانک مرکزی رونمایی شد.... بهمنی در پاسخ به انتقادی مبنی بر اینکه با گذشت زمان هنوز اسکناس‌های 10 هزار تومانی به طور کامل بین مردم توزیع نشده است، گفت: ‌اگر این اسکناس‌ها بخواهند کل کشور را تحت پوشش تر بیاورند مدت زمانی به طول می‌انجامد، با این وجود بانک مرکزی تا کنون 30 میلیون قطعه اسکناس 10 هزار تومانی به چاپ رسانده و هفته‌ای نیز 10 میلیون قطعه به چاپ می‌رساند.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به خرید و فروش سکه‌های پارسیان در بازار گفت: برای جلوگیری از این کار بانک مرکزی ضرب سکه‌های 1 گرمی به میزان یک هشتم بهار آزادی را با قیمت حدود 40 هزار تومان ضرب کرد که تمام فاکتورهای امنیتی بر آنها رعایت شده است.

وی ادامه داد: امسال سکه‌های 200 تومانی نیکل و 500 تومانی را ضرب کرده‌ایم که در اختیار همه قرار خواهد گرفت و این سکه‌ها صرفه‌ای برای جاعلین ندارد.

وی در خصوص تحریم‌ها بر روی ذخایر ارزی گفت: اگر درست عمل کنیم کمتر ارز برای واردات از کشور خارج می‌شود، در عین حال باید اجازه رونق صنایع داخلی را بدهیم تا تحریم‌ها به فرصت تبدیل شود.

بهمنی در مورد استقلال بانک مرکزی گفت: شورای پول و اعتبار از حدود یک سال پیش دوباره در بانک مرکزی تشکیل شد که اعضای آن دادستان کل کشور، برخی وزرا، بخش خصوصی و ... هستند، بنابراین اعمال نفوذ به نظرات کارشناسی شورای پول و اعتبار امکان ندارد و هیچکس نمی تواند به جای این شورا تصمیم گیری کند.
 نوشته شده در تاریخ سه شنبه 19 مرداد 1389 توسط artan tabrizy